WARSZTATY BAJKOWE DLA DZIECI, DYSKUSJE DLA DOROSŁYCH

23-24 listopada 2012, Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach (ul. O.Langego 6)
23.11.2012 (piątek): warsztaty dla dzieci: godz. 9.30 | spotkanie dla dorosłych: godz. 12.00.
24.11.2012 (sobota): warsztaty dla dzieci: godz. 10.00, | spotkanie dla dorosłych: godz. 10.00.

Zdjęcia ze spotkań dostępne są TU

*

WYSTAWA FOTOGRAFII Z KAUKAZU

06-24 listopada 2012, Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach (ul. O.Langego 6)

Wybrane fotografie można obejrzeć TU

*

AUDYCJA RADIOWA - Kaukaz bajkowy i rzeczywisty

13.11.2012 (wtorek) o godz. 21.00, Audycja Kaukaska Radia Wnet

Audycja do posłuchania i pobrania TU


Główny temat naszych rozmów i prezentacji stanowić będą kaukaskie baśnie i zawarte w nich wartości oraz znaczenia. Tradycja, której baśnie są ważnym elementem, zestawiona zostanie ze współczesnym obrazem kaukaskich społeczności. Wiele z baśniowych znaczeń okaże się w tym porównaniu przestarzałymi, ale znajdziemy także takie, które do dziś nie straciły na swej aktualności.

Czytając ludowe kaukaskie baśnie zastanowimy się m.in. nad przedstawionymi w nich rolami mężczyzny i kobiety, stosunkiem do starszych, kultem męskiej siły i tradycją gościnności. Równolegle postaramy się zaprezentować współczesny świat mieszkańców regionu - pełen napięć, problemów i radości - w którym miejsce dżygitów i cnotliwych panien zajmują Magomed, Giwi, Patimat, Georgi - zwykli mieszkańcy Kaukazu, pracujący, uczący się, spędzający czas na portalach internetowych.

Zachęcamy także do czytania kaukaskich baśni (więcej), ich opracowań (komentarz kulturoznawczy, nawiązujący do wartości opisywanych przez kaukaskie baśnie reportaż ) oraz oglądania fotografii (poza wystawą, także na naszej stronie).

Spotkania, wystawa i ww. opracowania kulturoznawcze i antropologiczne powstały w ramach projektu „Kaukaski Weekend w Siedlcach” realizowanego przez Fundację Kaukaz.net w partnerstwie ze Stowarzyszeniem tutajteraz.

Projekt „Kaukaski Weekend w Siedlcach” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.Projekt "Kaukaski weekend w Siedlcach" jest współfinansowany w ramach projektu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.