Spotkanie z organizacją „Rakurs” z Dagestanu

Fundacja Kaukaz.net zaprasza na spotkanie z przedstawicielami organizacji „Rakurs” z Dagestanu, którzy przebywają w Polsce w ramach projektu „Dagestan on-line. Internet w służbie społeczeństwu obywatelskiemu”, sfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i realizowanego przez Fundację „Edukacja dla Demokracji”.

Organizacja „Rakurs” wydaje jedną z nielicznych niezależnych gazet w Dagestanie, poświęconą głównie przypadkom naruszania praw człowieka w tej północnokaukaskiej republice. Podczas spotkania przewodniczący „Rakursa” znany dagestański dziennikarz p. Abdurachman Junusow opowie o działalności swojej organizacji, problemach z jakimi się boryka oraz obecnej sytuacji w Dagestanie. Przewidziane są również pytania do gości i dyskusja.

Głównym celem spotkania jest nawiązanie kontaktów przez polskie organizacje pozarządowe z organizacjami z Dagestanu, które mogą w przyszłości zaowocować wspólnymi projektami.

Będzie również możliwość obejrzenia zdjęć z ostatniego wyjazdu przedstawicieli Fundacji Kaukaz.net do Dagestanu i posłuchania dagestańskiej muzyki na żywo.

Spotkanie odbędzie się w piątek 16 maja o godz. 19.00 w kawiarni Tarabuk przy ul. Browarnej 6.

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Kaukaz.net


(C) Kaukaz.net. Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytaj, cytuj (z podaniem autora i zródła), ale nie kradnij!

Tłumaczenie z rosyjskiego i nowe teksty na stronie zostały sfinansowane w ramach progamu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolnosci "Przemiany w Regionie - RITA", realizowanego przez "Fundację Edukacja dla Demokracji".