Bordżomi

Bordżomi to jeden z najbardziej znanych kurortów nie tylko Gruzji, lecz także całego Kaukazu i nawet Europy. Znajduje się na wysokości 800-900 metrów na zboczach Meschetyjskich i Trialetskich gór. Doliną Bordżomi płynie największa rzeka Gruzji – Mtkvari.

Okolice Bordżomi wyróżniają się unikalną i różnorodną przyrodą. Kurort graniczy z jednym największych parków w Europie z Bordżomsko-Charagaulskiem Parkiem Narodowym. Większość terytorium regionu jest górzysta i porośnięta lasem. Znajduje się tu wiele źródeł wód mineralnych, które mają szczególne i unikalne właściwości dla zdrowia.

Konne wycieczki prowadzone są na trasach turystycznych na terytorium Bordżomsko-Karagaulskiego Parku Narodowego,gdzie chroniona przyroda zachowała pierwotny wygląd. Trasy obsługiwane są przez doświadczonych specjalistów.

Oferty wycieczek

1.
Likani - Lomismta (1-dniowa)
2. Kvabishevi - Dabadzveli (1-dniowa)
3. Kvabishevi - Lomismta(1-dniowa)
4. Kvabishevi - Tori (3-dniowa)
5. Park Narodowy (3-dniowa)

Członkowie Stowarzyszenia:

Vaża Gelashvili

Likani
Język: gruziński, angielski, niemiecki, rosyjski
Tel. : +995 595 116 343, +995 557 533 082
E-mail : vajaborjomski555@rambler.ru
Organizuje wycieczki konne i piesze, a także, na życzenie, samochodowe. Goście, zależnie od preferencji, mogą sami zaplanować trasy turystyczne lub skorzystać ze standardowej oferty. Pomaga w wyszukiwaniu zakwaterowania w najbardziej komfortowych warunkach. Obsługuje wycieczki konne dla grup do pięciu osób.

Tengo Gogoladze

Czobischevi
Języki: gruziński, rosyjski
Tel.: (+995) 551 25 92 48
Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji turystyki konnej i pieszej. Organizuje wycieczki dla dorosłych i dzieci. Oprócz wycieczek konnych na terenie Parku Narodowego Bordżomi-Karagauli proponuje również trasy nad jeziorami Kachisy i Cero, położonymi na wschód od terytorium Parku. Pomaga także w zakwaterowaniu w hotelach rodzinnych lub innych pensjonatach w okolicach Borżomi, zależnie od preferencji.

Dato Maisuradze

Kvabiskhewi
Języki: gruziński
Tel : +995 557 231 722
Oferuje wycieczki konne jedno i wielodniowe, między innymi na ścieżki #6 na terenie Bordżomsko-Karagaulskiego Parku Narodowego i w dolinie Kwabischewi. Możliwe są jedno lub kilkudniowe wycieczki konne na górę Samecchwareo i górę Lomi a także zwiedzanie zabytków historycznych i sakralnych. Oferuje możliwość samodzielnego wybrania szlaku turystycznego. Chętnych uczy jazdy konnej w stylu kaukaskim. Oprócz wycieczek konnych oferuje wycieczki kwadrycyklami i zakwaterowanie we własnym hotelu rodzinnym.

Dżemal Gongadze

Likani
Języki: gruziński, angielski
Tel.: +995 595 188 461
Posiada kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu turystyki konnej. Zaprasza na szlaki na terenie Parku Narodowego Bordżomi -Czaragauli. Trasy organizowane są w kierunkach: góra Lomi, góra Amarati, góra Melruki, Samecchvario, góra Żelaznego Krzyża, Saxvlari , Marelisy, Nunisy i Zanavi. Gościom proponuje również naukę galopu w stylu kaukaskim. Chętnie pomaga w zakwaterowaniu, użycza auta.

Giorgi Gelashvili

Likani
Języki: gruziński
Tel.: +995 595 111 005
Zakochany w tradycjach gruzińskich przewodnik turystyki konnej i profesjonalny tancerz. Organizuje wycieczki konne na terenie Parku Narodowego Bordżomi-Karagauli. Obsługuje grupy do pięciu osób. Pomaga także w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania. Na życzenie gości, prowadzi warsztaty nauki tańca gruzińskiego.

Avto Gelashvili

Likani
Języki: gruziński, rosyjski
Tel.: +995 558 231 936
Oferuje trasy konne i piesze w różnych kierunkach na terenie Parku Narodowego Bordżomi-Karagauli. Proponuje także naukę galopu w stylu kaukaskim. Obsługuje grupy do pięciu turystów. Służy pomocą w znalezieniu zakwaterowania.

Cennik:

1 godzina – 25 GEL
1 dzień – 60 GEL



Projekt „Rozwój turystyki konnej i budowa lokalnej sieci partnerstwa w społecznoœciach wiejskich okolic Borżomi w Gruzji” jest finansowany w ramach programu Polskiej Pomocy Rozwojowej 2013.