Wystawy, pokazy slajdów 2005 - 2007

Wystawa fotografii Dżygici, czabani i aksakałowie

czyli Portrety kaukaskiej codzienności. Wystawa fotografii z Kaukazu, Warszawa, Dom Kultury Śródmieście, 8 grudnia 2007- 8 lutego 2008.

Tydzien Kaukaski 2007

Więcej

Pokaz slajdów - Z niemowlakiem wokół Kaukazu

16 listopada 2007, Towarzystwo Eksploracyjne, Radomska 13, godz. 18. O podróży wokół Kaukazu z 7-miesięczną Lenką opowiedzą Iwona i Sebastian Kaliszewscy

Dagestan

Kraków, klub Pauza, 11 czerwca 2007, godz. 18, pokaz slajdów z Dagestanu

O dagestańskim dawaniu i braniu

Polski Instytut Antropologii zaprasza na spotkanie z cyklu "PIAskownica. Swawole z Antropologią",BRAT, PROBLEM NIETU! - O DAGESTAŃSKIM "DAWANIU I BRANIU - opowieść o badaniach terenowych w Dagestanie, pokaz slajdów Iwony Kaliszewskiej (etnolog, informatyk), 24 maja 18.30h , Tarabuk, ul. Browarna 6

Dagestan: kraina gór i średniowiecznych aułów

Drugie ze Spotkań Eurazjatyckich poświęcone jest Dagestanowi.
Dagestan – jedna z republik rosyjskiego Kaukazu Północnego. Położony między Morzem Kaspijskim, Azerbejdżanem i Czeczenią jest mieszanka kilkudziesięciu narodowości. Przedstawicieli tak wielu rożnych nacji łączy wiara – przeważająca większość mieszkańców Dagestanu to muzułmanie. O ludziach Dagestanu, o różnorodności kultur, o historii północnokaukaskiej republiki i jej zabytkach, oraz o tym czy i w jaki sposób można tam podróżować opowiedzą założyciele fundacji Kaukaz.net Maciej Falkowski i Iwona Kaliszewska.
Na to i kolejne spotkania z cyklu zaprasza Agata Łoskot – Strachota i stowarzyszenie kultur-multur.
Al Wyzwolenia 18, wejscie od pl. Zbawiciela, info na stronie planBe.pl, czwartek, 29 marca, godz. 19 Więcej na planbe.pl

Spotkania z Kaukazem

Pierwsze spotkanie pt. Kaukaz Północny - nie tylko konflikty... odbędzie się 9 listopada 2006 (czwartek) o godz. 18.00 w sali nr. 046 na ulicy Browarnej 8/10 (w podziemiach, w miejscu byłego bufetu). W programie m.in. krótka prezentacja multimedialna o regionie (geografia, narody i religie Kaukazu) oraz pokaz slajdów z różnych republik Kaukazu Północnego. Będzie można również posłuchać kaukaskiej muzyki. Na spotkania z Kaukazem zaprasza Fundacja Kaukaz.net i Koło Naukowe Studium Europy Wschodniej UW.

Goście fundacji

13listopada (poniedziałek) o godz. 15 w Pałacu Kazimierzowskim, w sali nr 15 (I piętro) odbędzie się wykład gościnny dr. Rusłana Kurbanowa z Dagestanu. Tematem prelekcji będzie sytuacja polityczna w Dagestanie, ze szczególnym uwzględnieniem problemu islamu w republice. Wykład w języku rosyjskim.

Dagestan - Gdzie Bóg rozsypał worek z językami

10 maja 2006, godz 20.15. Slajdy pochodzą z czterech wypraw w latach 2004-2006, których celem były badania etnograficzne prowadzone w ramch koła naukowego Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej "Etno" oraz fundacji Kaukaz.net. Miejsce: Studencki Klub Górski, Aula w budynku dawnego BUWu (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).21 kwietnia 2006, godz. 20.15.

Pokaz filmu MIMINO

reż. Gieorgi Danelia, ZSRR. Jest to jedna z bardziej znanych komedii z czasów ZRRR, z bardzo kaukaskimi akcentami, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, ul. Żurawia 4, sala 108

Wystawa fotografii Sakartwelo

Gruzja i jej mieszkańcy, fot.Tamar Gelaszwili i Krzysztof Dąbrowski, Iwona i Sebastian Kaliszewscy, 5 grudnia 2005 - 7 stycznia 2006, Audytorium Maxiumum, Uniwersytet Warszawski,ul. Krakowskie Przedmieście 25/26, Wystawa pod patronatem Seminarium Kaukaskiego Studium Europy Wschodniej UW

Kaukaskie fascynacje

niedziela, 25 wrzesnia 2005 ,godz. 10.00-13.00, KAUKASKIE FASCYNACJE
Dagestan wielu kultur - relacja z trzech wypraw do Dagestanu Karoliny Dulęby i Iwony Kaliszewskiej z prezentacją wyników badań terenowych prowadzonych w ramach koła ETNO, Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej. Galeria Nusantara, ul. Nowogrodzka 18a.

Rozmowy z Kaukazu

środa, 21 września 2005 g. 18.00, ROZMOWY Z KAUKAZU, Karolina Dulęba, Iwona Kaliszewska. ROZMOWY Z KAUKAZU są próbą przedstawienia oblicza Kaukazu z perspektywy wypowiedzi jego mieszkańców. Rozmowy - to wywiady etnograficzne pochodzące z badań terenowych na Kaukazie, uzupełnione bogatą dokumentacją fotograficzną.
Wiodącym tematem rozmów z Gruzinami, Ormianami, Azerami i Dagestańczykami jest
min. tożsamości narodowa, postrzeganie siebie , sąsiadów i obcych. Rozmowy z Kaukazu to również głos uchodźców z Czeczeni - choć zupełnie inny jest dopełnieniem kaukaskiej mozaiki. Uniwersytet Warszawski, Pałac Kazimierzowski, sala 4/5.

Dagestan wielu kultur

Środa, 6 lipca 2005, godz. 17.00-19.00 DAGESTAN WIELU KULTUR (pokaz multimedialny) - relacja z wypraw do Dagestanu Karoliny Dulęby i Iwony Kaliszewskiej; Muzeum Azji i Pacyfiku, Galeria Nusantara, ul. Nowogrodzka 18a.

Poniedziałek, 4 lipca 2005, godz. 17.00-19.00 OBLICZA GRUZJI (slajdy) - spotkanie z Iwoną i Sebastianem Kaliszewskimi, pokaz slajdów. Muzeum Azji i Pacyfiku, Galeria Nusantara, ul. Nowogrodzka 18a

Oblicza Gruzji - wystawa fotograficzna

Poniedziałek 4 lipca 2005, godz. 12 OBLICZA GRUZJI w fotografii Iwona i Sebastiana Kaliszewskich, Wernisaż, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Marszałkowska 45, Galeria Sztuki Orientalnej "Dong Nam".(C) Kaukaz.net. Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytaj, cytuj (z podaniem autora i zródła), ale nie kradnij!